| NoahKaan a întrebat:

Laptopurile voastre se incalzesc cand va jucati jocuri precum LOL pe ele?

Răspuns Câştigător
| CdeMetal a răspuns:

Hp 250 G6, varianta cu i3, ma joc lol pe laptopul asta de prin noiembrie, oricum, nu cred ca s-ar strica un laptop doar pentru ca se incalzeste.
Aveam eu un Acer foarte vechi care se incingea foarte tare, era un model vechi, si tot mergea destul de bine.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,eu ma joc gta5 si sacadeaza cand bag viteza mare, l-am curatat de vreo patru ori de praf, degeaba dupa 6 luni la fel, solutia e un cooler extern sau un desktop pe viitor

| Sn4k3 a răspuns:

Se incalzeste si cand nu ma joc laughing

| NoahKaan explică (pentru Sn4k3):

Si de cat timp il ai?happy

| Sn4k3 a răspuns (pentru NoahKaan):

Vreo 2 ani si ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu îți sară placa video din el rolling on the floor

| CdeMetal a răspuns:

Nu, pot sa ma joc LOL fara probleme.

| NoahKaan explică (pentru CdeMetal):

Si ce laptop ai? si de cat timp te joci lol pe laptop? Intreb ca sa stiu daca exista riscul de a mi se strica al meu

| CdeMetal a răspuns (pentru NoahKaan):

Hp 250 G6, varianta cu i3, ma joc lol pe laptopul asta de prin noiembrie, oricum, nu cred ca s-ar strica un laptop doar pentru ca se incalzeste.
Aveam eu un Acer foarte vechi care se incingea foarte tare, era un model vechi, si tot mergea destul de bine.

| 2EXA a răspuns:

Asta depinde de sistemul de ventilatie la fiecare laptop sau calculator.
De preferat este sa l duci la curatat o data la 6 luni, si sa iti curete praful si sa iti puna oasta termica pe procesor sau placa video.
Recomandat este sa ai un cooler pentru laptop astfel vei reduce caldura si arderea pieselor.

| Bot_Alin_1992 a răspuns:

Eu am avut un laptop care se încălzea doar dacă mă jucam Imperia online, iar YouTube mergea sacadat, dar dacă mă uitam la un video folosind playerul mergea perfect, dar tot se încălzea