| Mihalcioiu_Denisa_1986 a întrebat:

LED ASUS VX228H 21.5 inch 1ms black
http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/asus/vx228h-215-inc h-1ms-black/
sau
LED LG 22M47VQ-P 21.5 inch 2ms black
http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/lg/22m47vq-p-215-in ch-2ms-black/
ce sa aleg? merci, dau funda!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Asus pare mai bun - garantie mai mare 36 fata de 24 luni, - timp de raspuns mai bun 1ms fata se 2ms, - contrast dinamic mai bun 80.000.000:1 fata de 5.000.000:1, - putere consumata mai mica 20.21 W fata de 23 W, - boxe integrate fata de LG care nu are.

Lg - fixare pe perete Vesa
Asus are alimentarea separata, ceea ce nu e rau, se poate schimba usor daca se strica - trebuie pus alimentatorul intr-un loc aerisit - sa poata circula aerul sa nu se incalzeasca prea tare.
Fiind monitoare, cel mai mult conteaza cum se vad imaginile pe ele. Daca ai putea sa le vezi pe ambele in functiune ai putea alege care e mai bun. happy

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Un monitor cu ecran IPS ar fi mai bun decat TN. Ecranul IPS are culori mai vii care nu se pierd asa de repede cand nu te uiti perpendicular pe monitor, unghiuri de vizualizare mai bune.

1 răspuns: