| AndreiP98 a întrebat:

Lucrurile din registry ocupa din memorie? daca da cum pot sa curat registry-ul? FUNDA cui imi da un raspuns care merge

Răspuns Câştigător
| yonutz1 a răspuns:

Ocupa foarte foaarte putin. Incearca TuneUp Utilities daca vrei sa cureti.

4 răspunsuri:
| manowar1 a răspuns:

Incearca regcure.repara si mentine starea lor. http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=129

| lolwut a răspuns:

CCleaner.

| Mădă0611 a răspuns:

Pe intelesul tuturor si pe scurt, acei registri sunt comenzile programelor, asa ca fara ei un program nu poate sa functioneze. Poti insa sa stergi intrarile invalide, adica registrii ramasi dupa ce ai dezinstalat anumite programe (ingreuneaza mersul sistemului de operare): start --> run --> regedit --> hkey_current_user --> software (cauti programele pe care stii ca le-ai dezinstalat) si hkey_locale_machine --> software (cauti programele pe care stii ca le-ai dezinstalat).
Poti sa folosesti CCleaner, dar sincer, nu am observat sa stearga tot ce ar trebui, asa ca am sters singura si am inceput sa folosesc un utilitar pentru dezinstalarea programelor, iobit uninstaller. Sper ca ai prin ideea si ca iti e de folos happy

| soby47 a răspuns:

Cum a spus ionutz_2574