| anonim_4396 a întrebat:

M-am mai documentat, am mai citit articole, si din ce am mai auzit, inca nu am un raspuns concret la intrebarile mele:
1. M-am hotarat sa-mi cumpar un telefon, inca nu am gasit cea mai buna marca de telefoane, Apple sau Samsung, sau altele?
2. Daca gasesc cea mai buna marca de telefoane, care este cel mai bun soft, iOS sau Android, sau altul? (intreb care este cel mai bun pentru aplicatii, si pentru orice altceva)
3. Eu m-am gandit la un iPhone 4S sau Samsung Galaxy S2 sau Samsung Galaxy Note, nu stiu care este cel mai bun dintre toate enumerate, voi ce spuneti?
4. In concluzie, eu caut cea mai buna marca de telefoane (adica marca care fabrica cele mai bune telefoane, pentru aplicatii, si pentru orice alte nimicuri), apoi daca gasesc cea mai buna marca de telefoane, as vrea sa cumpar de la respectiva marca modelul care are cel mai bun soft (de aceea am intrebat care soft este cel mai bun pentru orice), telefonul trebuie sa aiba o camera fooarte bune 5-8 mpx, camera pentru apel video, ram destul de mare, procesor destul de mare, etc.
Daca ar reusi cineva sa ma indrume spre telefonul cu cerintele de mai sus... Ii dau funda...

Răspuns Câştigător
| Mihay4 a răspuns:

Pai. Eu detin un iPhone 4S si sunt destul de multumit, ecranul retina, siri (asistentul pe care te poti baza oricand si oriunde, poti controla telefonul dor prin comenzi vocale, mesaje, convorbiri de plictiseala, gasire locatii, il poti intreba orice ca iti raspunde, are un caracter omenesc, spune chiar si glume), care de 8MPX nemaipomenita care vede mai bine ca Samsung S2, iar soft-ul numai spun iOS 5.1, care il poti sincroniza direct prin wi-fi fara fir, cand vrei sa bagi o melodie, o poza, video fara cablu, Samsung nu are acest avantaj.
Soft-ul de la Apple este mai bun decat cel de la Samsung, mai multe aplicatii, mult mai organizat. Android-ul de pe Samsung este furat, arata fix ca cel de al lui Apple. Samsung S2 a fost interzis in unele tari, deoarece tot hardware si software este furat de la Apple.
Deci in princiu iti recomand un iPhone 4S.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer pe Apple merg, deci pe iPhone 4S, sunt 100% sigur ca este cea mai buna marca de telefoane, nu doar in telefoane este cea mai buna, si in materie de telefoane la Apple cel mai bun acum este 4S-ul, multi o sa fi de acord cu mine ca softul iOS este mult mai bun fata de Android, la aplicatii si nu numai, la mai multe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si as mai avea nsite intrebari, legat de tableta, este cea mai potrivita, poti face cu ea ce poti face si cu un telefon si cu un laptop... Care este cea mai buna marca de tableta la ora actuala, Apple nu-i asa? Care este cea mai buna tableta de la Apple, iPad 3, nu-i asa?
As vrea sa achizitionez o tableta iPad 3, de 16 gb sau 32, versiunea cu WI-FI 4G. Intrebarea:
1. Se poate pune in ea Micro SIM, pentru a putea efectua apeluri, a trimite mesaje, etc?

| TupacShakur a răspuns:

Eu racomand Samsung i9100 galaxy 2
marca nu stiu daca e cea mai buna dar tot e buna
softul e android cel mai bun pentru orice aplicatie
camera de 8 mp
1 gb de ram
procesor dual core de 1.2 ghz arm cortex a9
in fine... uite un link http://telefonultau.eu/......Black.html