| xkapt5 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Am un laptop pavilion 15 cu Windows 10 Home versiunea 21H1 atunci cand vorbesc la microfon se aude un harait, de ex cand inregistrez ecranul si nu numai, am verificat sa fie activat si e activat, nu imi dau seama ce s-a intamplat, inainte functiona, dau funda

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Microfon incorporat sau extern?

| xkapt5 explică (pentru sierra1):

Microfon incorporat

| sierra1 a răspuns (pentru xkapt5):

Incearcă din device manager să dezinstalezi și reinstal, la audio input/output, microfonul/microfoanele

| xkapt5 explică (pentru sierra1):

Multumesc pentru raspuns am facut asa dar tot nu merge

| sierra1 a răspuns (pentru xkapt5):

Dacă te pricepi, il desfaci și verifici contactele electrice de la micr.

| marinaru777 a răspuns:

Daca e un zgomot este parte hardware un jack ceva sau microfonul, verifica jackul care intra in placa audio daca nu inlocuieste microfonul.

| xkapt5 explică (pentru marinaru777):

Multumesc pentru raspuns