| secret96 a întrebat:

Mare nevoie de ajutor! PC-u meu nu cred ca mai are o viata prea lunga. Memoria din C mi prea mica! Are doar 9 GB. In timp ce D mi de 66 GB straight face Si chiar daca am doar cateva programe in C. mi tot plina! Plina= 5 MB liberi. [cand nu ii pe 0. ].
Intrebarea mea ar fi daca as putea cumva sa instalez Windowsu in D? [Stiti ca este un folder "Windows". Ala mi in C ]
[da stiu ca pierd tot dar nu ma intereseaza]. Multumesc anticipat. FUNDA la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Formateaza tot si refa partitiile. E prea multa bataie de cap sa instalezi alt Wind in D. Va trebui ca de fiecare data cand il deschizi sa alegi de unde sa booteze.

Incearca totusi sa ii dai o defragmentare mai intai si vezi cum se misca dup-aia. happy

8 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Asa se reinstaleaza un windows 7 http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Tot acolo ai si cum se partitioneaza un HDD.

Răspuns utilizator avertizat
| secret96 explică:

Pentru cei care spun sa nu descarc jocuri in C. nici macar nu am jocuri! Nu am nimic altceva decat strictul necesar. Si l-am defragmentat de multe orilaughing Cosul ii tot timpul gol big grin
O sa incerc sa refac partitiile 1. Multumesc la toti! :*

| tr3ig a răspuns:

Formateaza-l pe tot si refai partitiile echilibreaza-le, te-as sfatuii sa iti iei un hard mai mare dar costa mai mult decat costa calculatoru tau cu tot cu monitor si biroul aferent, si sa nu crezi ca fac misto de tine. mai bine strangi banuti si iti iei altu mai bun.

| passarisMB a răspuns:

Dar "mi" reinstaleaza PC-ul si lasa tot in C, windows-ul dar marestei memoria.baga vreo 15 Gb. dupa aceea periodic mai defragmenteaza-l si curatal(ccleaner) si tu, pentru o buna functionare.

| paul999 a răspuns:

Daca tot vrei sa-ti formatezi PC-ul de ce nu bagi 30GB in C si 30GB in D!

| Mdea721 a răspuns:

Fii atent, te rog! In "C" de acum in colo, sa bagi numai programe STRICT care iti trebuie! Jocurile le bagi in "D" Cand descarci/instalezi ceva ce nu-ti merge, il stergi permanent din calculator! In "Cosul de gunoi" sa nu le tii! dai "Empty recicle bin". Tot ce ai in Cos Va ocupa memorie din "C". Daca Memoria din "C" este mai mica decat cea din "D" fara sa fie ocupate (adica spatiul total) inseamna cu nu este Windowsul bagat corect. Cere o reformatare de la un specialist. Costa in jur de 40Lei. Acesta iti va repartiza memoria asa cum trebuie. Dar AI GRIJA! Sa ai [RECOMANDAT] doar o partitiewinking

| ßeßeBeatrice a răspuns:

Windows-ul se instaleaza doar in C. Si faptul ca iti este memoria plina este din cauza ca toate jocurile pe care le descarci de pe internet se duc in C. Cand descarci un joc asigurate ca il descarci PE TOT in D. Sper ca ti-am fost de ajutor