| CyberDune28 a întrebat:

Merge pus SSD PCIe pe placa asta de baza? Gigabyte Technology Co. Ltd. H110M-S2-CF (U3E1)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

laughing iar intrebi acelasi lucru? Tiam dat mesaj am spus,nu poti pune decat SATA deci pui SSD SATA, nu poti pune ssd pcie ca nu are slot placa asta de baza pentru ce intrebi tu.
Ti-am spus am vazut placa, are poze, scrie ce sloturi are, ce merge p[us pe ea si ce nu.ti-am dat raspuns odata, vad iar intrebi aceiasi chestie.

Uite intgra la crucial.com scrie acolo modelul placii tale de baza si vezi ce upgrade iti da.
Am verificat deja eu, de aia am si zis ca merge doara SSD SATA.

Nu te mai gita ca nu o sa mearga, tu vrei ca cineva sa spuna ca merge, asta te face happy? Si daca zice cineva ca merge ce faci? Cumperi SSD PCIe da? Asa si unde il instalezi?

NU merge SSD PCIe e clara.

Placa d e baza are slot PCIe dar pentru placa grafica nu pentru ssd, deci trebuie sa ai slot PCIe special pentru SSD.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca placa are slot PCIe, atunci se poate conecta.