| Shiatat a întrebat:

Merge sa conectez calculatorul la televizor? Adica ce fac pe calculator sa se vada pe televizor.

8 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Da. Dacă ai mufă VGA sau HDMI la televizor

Răspuns utilizator avertizat
| ICEbalI a răspuns:

Depinde in primul rand ce televizor ai:
1.Ca sa il poti conecta tv-ul tau trebuie sa aiba intrare vga(cum ai la monitor).
2. Prin cablu(port) Hdmi. (daca are pc-ul si tv-ul asa ceva) in general leptopurile au.

| katalinu26 a răspuns:

Pui televizorul pe post de monitor, simplu doar bagi mufa unde trebuie. in cazul in care ai un tv mai vechi nu cred ca merge

| trolololo a răspuns (pentru Shiatat):

Prin cablu HDMI sau VGA. Acum depinde ce conectica ai la PC.

| mihai200 a răspuns:

Da merge...cel putin pe laptop...iti trebuie un cablu unde il gasesti in orice piata si nu are un nume anume, gen:cablu de canectat calculatorul la televizor thinking dar sonorul o sa fie pe boxele claculatorului, nu ale televizorului. Sper ca te-am ajutat

| MaryKiss99 a răspuns:

Eu am o prietena care a facut chestia asta dar in fine habar nu am cum a reusit