| LaGGeR1990 a întrebat:

vreau sa vad pe televizor tot ce se vede pe calculatorul meu. Adica vreau sa pun un film pe calculator sau laptop si sa se vada pe televizor ca se vede mai bine si e mai mare. Eu m-am gandit ca cu un cablu de USB si un capat il bag in PC si celalalt in televizor. Merge metoda asta? Sau mai stiti voi alta metoda.
Primul raspuns FUNDA.

Răspuns Câştigător
| MyLoLiPoP a răspuns:

In primul rand verifica in spatele televizorului daca are port

VGA http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/SVGA_port.jpg

HDMI http://www.tvieftin.ro/wp-content/uploads/2010/09/mufa-hdmi.jpg

Daca ai unu dintre porturile il poti conecta.
Deci Cablul VGA de la monitorul tau poate fi luat iar, il conectezi cum este conectat si PC de monitor.

Iar Daca ai HDMI ai nevoie de un cablu HDMI care la fel il conectezi de la unitate la televizor sper ca te'am ajutat. :D

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un adaptor euroscart si un cablu s video.Ai grija ca multi au patit sa arda placa video.Mai bine nu.Iti zic ca sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai LCD merge prin USB

| HaKa93 a răspuns:

Nu, iti trebuie un cablu hdmi insa daca tv-ul are iesire ca la monitor il poti folosi si pe acela(mufe cu capete albastre).

In principiu ia-ti un hdmi. unul de 5 metri pe care l-am cumparat din Auchan am dat 35 de lei pe el

| LaGGeR1990 explică (pentru HaKa93):

Deci merge si cu usb si cu hdmi? si da am un televizor de 88 cm cu led full HP si de toate.

| HaKa93 a răspuns (pentru LaGGeR1990):

Cel mai sigur ai hdmi la el. depinde si de televizor, de exemplu eu am 4 porturi usb si pot sa vad filmele de pe stick sau de pe un hdd extern.

| genTlemeNNN a răspuns:

Merge prin USB daca ai Plasma sau LCD daca ai altfel ar trebui sa it iei un cablu cu trei fire ca la DVD daca stii si ai televizor din acela vechi.

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns (pentru genTlemeNNN):

Stie, cred laughing orisicum merge pentru orice televizor lcd led sau smartwinking

| Anny45 a răspuns:

Nu merge.Trebuie intai sa pui filmul pe stick si apoi il bagi in tv. Funda?

| George_Daniel_Cisleanu_1995 a răspuns:

Mai bine cumperi un cablu vga cu 15 pin