| Lipsa47 a întrebat:

Merge sa pun doua monitoare la un Pc?

Răspuns Câştigător
| wolfy911 a răspuns:

Normal ca poti sa pui doua monitoare la pc...dar aici depinde si de placa video, daca l-e suporta, daca suporta poti pune si chiar daca are o singura mufa, poti cumpara un splitter (sau cam asa se numeste)si il bagi in placa video si rezulta doua iesiri vga...si daca ai win7 e acolo la personalizare gasesti setari de pana la 3 monitoare,,, bafta

10 răspunsuri:
| mrclaust a răspuns:

Da iti merge numai ca iti trebuie un adaptor (normal ar fi fost sa primesti in cutia placi video dar depinde), si placa video sa nu fie mai veche de 3 ani. Foloseste tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=gMS8utLDZfQ. Si nu iti va aparea acelasi lucru pe ambele ecrane, le poti seta sa fie unu in continuarea celuilalt (sau in ce pozitie vrei tu dar ar fi cam ciudat), numai ca pe al doilea nu iti va aparea bara de start(cea din josul ecreanului) Funda? Cred ca am fost cel mai explicit.

| KirigayaKirito a răspuns:

Nu deoarece sistemul are doar o mufa de conectare pentru monitor. Oricum gandeste-te cat de stupid ar fi caci oricum pe ambele monitoare va aparea acelasi lucru!laughing, funda?big grinplzz, pup

| armand3004 a răspuns:

Merge, cu conditia ca placa video sa aiba mai multe intrari pentru monitor.

| Noone4u a răspuns:

Nu, daca ai calculator nu, daca ai laptop da :*

| Cristian95Alex a răspuns:

Armand1996 tu te auzi?happy Nu ai cum sa pui 2 monitoare la o singura unitate laughing)

| FlorinFlorinF a răspuns:

Am tot citit raspunsurile. am ajuns la o concluzie. daca nu stiti despre ce este vorba, nu comentati.

BuffOn, eu am incercat, in prezent lucrez pe 2 monitoare, placa video are 2 iesiri, dvi & vga, practic desktoopul sa marit, adica pe primul monitor iti faci treaba si daca mai vrei sa mai deschizi o pagina foarte simplu tragi cu mouse-ul pagina in desktoopul celalalt. cu win 7 setarile pentru optiunea de ati mari monitoru e implicita, dar mai ai si alte optiuni acolo la preferinte. cum ar fi dublarea desktoopului, sa mearga doar desktoopul 1 sau 2. din experienta mea eu zic baga fratelo pe 2 monitoare si o sa vezi o schimbare si daca vrei ceva high baga cu 3 monitoare da iti trebuie placa cu 3 iesiri sau cel putin eu asa stiu. cred ca merge si cu un spliter si atunci poti adauga 4 monitoare happy bafta si te astept sa ne spui care este diferenta

| Casandra a răspuns:

Nu cred...

| R3fleX98 a răspuns:

Cati "copii" care nu au treaba cu raspunsurile.

-TraficantdeAlune, nu se vede acelasi lucru pe ambele, iar pc-ul tau cu doua mufe la spate normal ca are numai o singura mufa de conectare.

-Cristian95Alex - inteligentul secolului.

-Irinaa, "daca ai pc nu, daca ai laptop - da ", tu te auzi? la pc ai de mii de ori mai multe posibilitati decat la un laptop...

Felicitari, ati intrat in asociatia oamenilor copaci happy.

| Andu96 a răspuns:

Doamne voi va auziti? Fireste ca poti! Da trebuie sa ai ori doua iesiri din placa ori un splitter...si girlOMANADEAJUTORgirl nu apare acelasi lucru pe ambele! Cand iti pui 2 monitoare iti maresti practic desktopul!

| xPant3limonx a răspuns:

Normal frate ca merge! ce tot vorbiti voi?