| dragosbogdan001 a întrebat:

Am windows defender pentru window 7 si vreau sa stiu daca acest antivirus este in stare sa stearga un virus trojan. Vreau sa instalez un program de pe un site si sunt sanse de cam 50% sa ma trezesc cu un trojan (am mai facut instalarea asta de pe alte computere, cateodata il iau, catodata nu). Si daca nu sterg acest virus, ce rau poate face calculatorului? Este chiar asa periculos?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sanse 1% sa-l stearga! Ala e o gluma, nu antivirus!

| dragosbogdan001 explică (pentru K0sti):

Dar Microsoft Security Esentials in poate sterge?

| K0sti a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Microsoft Security Esentials=Windows Defender=Porcarie!

| dragosbogdan001 explică (pentru K0sti):

Totusi, din cate stiu eu Microsoft Security Esentials este ceva mai bun decat Windows Defender. Din ce am auzit eu, Windows Defender nu e in stare sa stearga decat programe foarte slabe, gen spyware, fata da Microsoft Security Esentials care este putin mai puternic si e in stare sa stearga un virus... cica

| K0sti a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Cica...bine spus!
Sunt doi antivirusi care merita atentie, Kaspersky si Bitdefender, restul sunt glume! Au fost patru, daca mai punem si McAfee si Norton, au mai ramas doi!
http://www.epasystems.ro/......m-av-test/
Articolul l-am scris mai demult, dar clasamentul in mare se pastreaza!

| dragosbogdan001 explică (pentru K0sti):

Dar de 360 Security ce zici? Nu l-am vazut in lista

| K0sti a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Bunicel! Probabil ca nu a meritat atentie!