| Gogu06 a întrebat:

Mi-a zis cineva ca a vazut o chestie la tv si nu stiu daca este adevarat, poate incercati voi laughing. Cand te duci sa scoti bani din bancomat, dupa ce tiparesti suma si dai enter, pui mana si astupi fanta aia prin care ies banii, banii sunt pe "teava" ca si scosi dar din moment ce nu au iesit din bancomat acesta nu ii detecteaza si daca mai tiparesti suma o data el iti mai trimite inca o data suma si daca tu introduci suma de 3ori sa zicem 1000 de lei tu scoti 3000 de lei dar dupa card iti ia doar 1000.
Mie mi-a fost frica sa incerc ca au camera. Daca nu merge sa imi ziceti si mie printr-un mesaj ca daca merge nu cred ca imi zice nimeni laughing.

11 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Mai bine incerci cu furculita, cum au facut aia in belgia si franta de au ''tras'' 1 milion de oiroi intr-o luna de zile.rolling on the floorrolling on the floor

| Woodenpints91 a răspuns:

Crezi că dacă chestia asta mergea, cineva ăla îţi mai spunea de ea?

| Gogu06 explică (pentru Woodenpints91):

Unii au facut-o(au scos 1milion de euro in cateva luni) dar i-a prins politia si i-a acuzat ca au scos doar cateva zeci de milioane plus alte cateva sute ce le aveau asupra lor pentru ca restul de bani nu au putut sa demonstreze in instanta ca tot ei i-ar fi scos.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Gogu06):

Asta de unde o mai ştii? laughing

| Gogu06 explică (pentru Woodenpints91):

E mai complicat, trebuie o furculita laughing)

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu cred că o să încerce nimeni. laughing Majoritatea au cameră. Şi probabil ar vedea şi ei că le lipsesc 2000 lei, cei 1000 fiind ai tăi.

| Gogu06 explică (pentru Zeflemitoarea):

Normal ca vad dar daca te misti repede in 1 saptamana scoti bani calumea. Ca apoi or sa stea gaborii la panda la bancomatele din oras. De bagat la puscarie te baga doar daca te prind in flagrant ca nu or sa vina cu berbecu la tine la usa laughing

| leftside a răspuns:

Sigur ca merge, ochieste si tu bancomate fara camera sau pune un prieten sa te acopere, sa stea de " sase " cu spatele la camera si dai inainte laughing

| Gogu06 explică (pentru leftside):

Au camera si in bancomat aia de iti filmeaza codul pin si te vede cand tu bagi mana sa astupi gaura.

| usernameSg0 a răspuns:

Unde e camera aia din bancomat? ca poate ai putea sa o acoperi cu mana si sa para ca te sprijini de banomat.big grin

| BloxxDaButcher a răspuns:

Pot sa zic ca intr-un fel merge... doar la unele, de evitat cele cu camera big grin banii se pot dubla daca stii codul bancomatului... Cauta putin pe net' si o sa gasesti mai multe informatii, unele folositoare. Eu de ex., nu demult am fost la un hotel, si aveau un automat pentru bauturi, inainte cu cateva zile am dat si eu' un search pe net' si am vazut o chestie super. Am bagat banii pentru o doza de cola, am bagat mana inauntru, de unde luam doza (astupand gaura pe unde iesea, aparatul a vazut ca s-a blocat si mi-a dat banii inapoi, i-am bagat din nou si cu mana pe gaura am stat pana a venit a doua, si mi-am luat una gratis. Faza era ca eu nu eram la receptie, ci in spatele hotelului unde esra un teren de fotbal si nu era nici dracu big grin Vezi poate reusesti ceva