| Alison10 a întrebat:

Mi-a zis cineva ca are probleme cu contul de yahoo in sensul ca atunci cand baga id-ul i se introduce automat parola, plus ca ai apar la activitati recente lucruri pe care ea nu le-a facut.Stiti din ce cauza ai apare parola automat fara sa o introduca ea?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să fie marcată *căsuța* din imagine
http://i.imgur.com/LjXyYak.jpg
Spune-i să o scoată şi n-o să-i mai apară.

| smartlollipop a răspuns:

Daca o introduci de multe ori, browserul incepe sa ti-o afiseze automat. Trebuie sa intre in setarile browserului, la Confidentialitate apoi sa caute "Cookies", unde va trebui sa debifeze stocarea datelor/parolelor, sau salvarea datelor introduse - local etc. (ceva de genul acesta).
Daca apar activitati pe care nu le-a facut, ii recomand sa isi instaleze un antivirus ca Birdefender, iar odata cu el si Bitdefender Online Protection si/sau Malwarebytes Anti-Malware.
Bafta!