| razvan_3648 a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand o noua placa video dar are un sistem de racire foarte ciudat numindu-se OdB Cooloing. Vreau sa stiu daca e bun caci placa video se cam incalzeste si mi-e frica sa nu se arda.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

0db adica are racire pasiva... Fara cooler are doar radiator.
E cumva un hd 6450? Stai linistit nu se va arde, placa video e o porcarie aceasta cosuma doar ~8w.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pune-i ventilator! Placile cu racire pasiva sunt cele mai proaste din punct de vedere al fiabilitatii!

| DryIce a răspuns:

Ce intelegi tu prin incalzire? ai program de monitorizare temperatura in pc? cat ai temperaturile? happy ea e normal sa aiba 64 grade in sarcina. Rezista pana la 85 grade, max e 100. Se zice ca tehnologia kepler si maxwell rezista 110 grade. Monsters

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Mie procesoru variaza la 72 cu 76 grade. Placa video fara oc are 64 grade si cu oc 80/85 depinde.