Întrebare recomandată | Labinator500 a întrebat:

Recent am luat un pc nou, iar un prieten mi-a imprumutat monitorul lui. Monitorul are doar un port vga si placa video din pc necesita dvi. Am luat un adaptor de pe eMAG, mi-a ajuns azi, iar cand l-am conectat acesta nu trimitea semnal monitorului. M-am uitat clar sa ma asigur daca am montat placa video bine si aceasta nu avea nicio problema, iar cablurile erau bine bagate in porturi. Stie careva vreo rezolvare la problema? Oare nu e bun adaptorul?

1 răspuns:
| IqStorm a răspuns:

Vezi să fie același port DVI pentru că există și DVI+ și DVI-