| marianmicumarian a întrebat:

Am o placa video nVidia GT 9600 512 Mb 256 biti cu 2 iesiri DVI
In trecut am avut un monitor lcd Fujitsu care avea iesire tot DVI
si placa functiona perfect cu acest monitor, apoi mi-am cumparat un monitor LED Samsung SyncMaster SA100 iar acesta are iesire vga si nu aveam cum sa il conectez la placa video asa ca am cumparat un adaptor DVI-VGA(adaptorul este testat si merge perfect), iar cand conectez monitorul la placa video cu adaptor nu primeste deloc semnal de la placa.
Iar cand conectez monitorul la placa de baza care are placa video integrata primeste semnal.
Am incercat sa pun placa video in slot in timp ce se deschide pc iar monitorul este conectat la placa de baza.Imi arata GT 9600 dar nu o pot folosi deoarece monitorul este conectat la placa video integrata.De ce nu da semnal cu adaptor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi ai instalar driverul al monitor

| marianmicumarian explică (pentru anonim_4396):

Da dar dupa ce ii dau restart nu functioneaza.e si normal sa nu.nu
Pot folosi placa video chiar daca monitorul e conectat la placa de baza, adica este vreo modalitate de a face asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru marianmicumarian):

Pai conecteaza placa video la monitor