| LalaLigia a întrebat:

Mi-am cumparat ieri baterie noua la telefon si cand am ajuns acasa si am vrut sa imi pun telefonul la incarcat pentru ca noua baterie avea doar o linie mi-a aparut pe ecran "nu incarca ". si pur si simplu am lasat-o cateva ore dar nu se incarca. de ce?

6 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Compatibilitatea intre telefon si baterie sunt verificate? E acelasi tip de acumulator? Vanzatorul e de incredere?

| LalaLigia explică (pentru nutepriveste21):

Vanzatorul mi-a dat-o si am plecat. Bateria noua seamana aproape perfect cu cea originala. deci thinking

| LalaLigia explică (pentru nutepriveste21):

Am incercat si prin usb si tot nu incarca

| nutepriveste21 a răspuns:

Daca cu bateria veche circuitul de incarcare a telefonului functioneaza atunci e o problema cu asta noua. Daca ai posibilitatea verifica si pe alt telefon asemanator.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Poate e stricata priza

| LalaLigia explică (pentru DiamantulAuriu):

In aceeasi priza am incarcat bateria originala. si am incercat si in alte prize