| whiteviper98 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa video noua. Nvidia GeForce 210 1GB. Am o problema, am windows xp sp3. Cand aprind PC-ul merge foarte greu...cursorul se misca sacadat (in reluare) pe ecran, dar numai pe desktop.in browser/jocuri/my computer etc...nu face asta.de ce? imi puteti da niste sfaturi?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie o solutie reinstalarea Windowsului. Ap patit si eu cu un Tuner Tv. Am vandut unul si mi-am luat altul de alt tip. Mergea foarte rau. Am sters HDD-ul si am reinstalat Win-ul. A mers foarte bine. Incearca!

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

Ieri am reinstalat windowsu-l. dar cred ca e de la placa video...nu e compatibila cu xp sp3, pe vista mergea bine...nu stie nimeni cum sa fac sa mearga bine fara sa reinstalez/schimb sistemul d eoperare?

| Salontanul a răspuns (pentru whiteviper98):

Cum se numeste placa?

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

GeForce 210 1gb

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

Nvidia Geforce 210 1GB 64bits

| Salontanul a răspuns (pentru whiteviper98):

Iarta-ma> Am vrut sa spun ce denumire are placa de baza?

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

Stai sa ma uit prin everest.

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

IBM ThinkCentre M51

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

Ibm ThinkCentre M51

| whiteviper98 explică (pentru Salontanul):

Ibm thinkcentre m51

| Salontanul a răspuns (pentru whiteviper98):

Aia e unitatea centrala. Placa de baza trebuie sa fi ceva de genul Gigabyte HR41SDC sau alta placa.

| mutulescudragos a răspuns:

Ai instalat driverul placii?