| rrrbeto95 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop de vreo 6 luni. Azi mi-a aparut primul pixel mort. E destul de enervant, e un punctulet alb si ma deranjeaza cand ma uit la filme straight face. Sa ii contactez pe cei de la eMAG?

Răspuns Câştigător
| cornel_3372 a răspuns:

Ca sa-ti poata repara cei de la eMag laptopul trebuie sa ai cel putin 4 pixeli morti, pentru un pixel nu ti-l fac cu garantia. Asa am patit si eu cu un televizor, la magazin nu am vazut pixelul, apoi cand am ajuns acasa l-am vazut, m-am dus la magazin a 2-a zi de unde am cumparat tv-ul si mi-au spus ca daca vreau sa m-il repare cu garantia imi trebuiesc cel putin 4 pixeli morti happy

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm, poti incerca sa dai incet cu unghia pe el, dar INCET, daca nu dispare inseamna ca iti va bantui monitorul 4ever...
PS: laptop-ul tatalui meu are multe urme care se vad pe alb pe display laughing partea buna e ca nu deranjeaza in filme sau jocuri, ca se vad doar pe alb

| laptopnews a răspuns:

Verifica totusi la cei de la care l-ai cumparat! E mai sigur asa! Succes!

| Cattuzu a răspuns:

Daca ai garantie poti incerca, daca nu nu te mai obosi, doar sa dai bani sa til facawinking

| rrrbeto95 explică:

E pixel mort, nu e mizerie. nu is atat de prost ca sa postez o intrebare de genu.

| adrew a răspuns:

I-mi pare ca pentru al repara pe garantie trebuie sa ai cel putin 5 pixeli morti, eu am un pixel rosu de vreo 2 ani

| dexter7 a răspuns:

Cel mai bine anunti magazinul de unde l-ai luat. Banuiesc ca inca e in garantie...