| Alex9595 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy ace astazi. Si am incercat sa imi iau cateva aplicatii. E primul telefon cu Android si nu prea ma pricep... dupa ce downlodez jocul sau aplicatia imi spune asa: Eroare: Nu sa putu sualva in dispozitivul de stocare USB sau pe cardul SD. Memorie am destula deci nu poate fi de la asta... Poate trebuie umblat prin setari. Multumesc Anticipat.

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

De unde le-ai descarcaat?
Dupa android market? (actualul google play) sau ai descarcat direct fisierul. apk?

| Alex9595 explică (pentru alecx4music):

Pai... Am Crad SD si l-am luat de pe google play

| alecx4music a răspuns (pentru Alex9595):

E greu de spus asa pe nevazute.
Poate l-ai conectat la calculator si ai lasat stacarea in masa activata. Ceea ce blocheaza accesul telefonului la datele dupa card. Opreste telefonul de tot, scoatei cardul, baga-l din nou si reporneste telefonul.

| Alex9595 explică (pentru alecx4music):

Daca scot cardul si se instaleaza automat in telefon merge... Dar jocuri si aplicatiile ocupa prea multa memorie. Deci tot in card trebuie bagate.

| alecx4music a răspuns (pentru Alex9595):

Incearca cardul pe alt telefon si vezi daca merge, poate cardul este defect...

| BMTHMada a răspuns:

Buna ziua! Eu a Vodafone 850 smart are aceleasi setari ca tel. tau.Nu trebuie umblat in nici o setare.Iti trebuie car Sd-card de memorie. Sper ca te-am ajutat