| kMirke a întrebat:

Mi-am cumpărat un Samsung Galaxy S10+ din Anglia.
Dar îmi trebuie un adaptor pentru încărcător, știți că prizele / triplele nu sunt la fel.
Aveți idee ce fel?

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam asa trebuie sa arate: http://www.unicas.ro/foto/1214.jpg

| kMirke explică (pentru andreia67):

Dacă îmi ziceai de unde să-l cumpăr.

| andreia67 a răspuns (pentru kMirke):

Il gasesti in multe locuri prin magazine mici, tarabe din piete si poate si la Altex, Carrefour si alte de-astea. Poza e de pe www.unicas.ro dar ei vand doar en-gros, orientativ la ei costa sub 4 lei (3 lei + TVA).

| CristianCRS a răspuns:

Se numeste adaptor priza UK, UK-Romania si il gasesti peste tot pe net daca dai un search,eMAG, sau magazine fizice de electrice,Altex,BricoDepot,Dedeman,Leroy Merlin, Domo, Careffour, Auchan, Flanco etc.