| alyvaly a întrebat:

Mi-am cuparat un nou laptop acum 4 luni este toshiba si a inceput sa mi se stinga dintr-o data are fro legatura ca il tin in pat?

Răspuns Câştigător
| DjLau a răspuns:

Neata!

Teoretic, din detaliile pe care ni le-ai dat, se pare ca laptop-ul tau se incinge foarte tare si de aceea se si opreste, declansandu-se un fel de protectie!

Ca sa fii sigura ca asta este cauza, incearca sa-l folosesti tinandu-l pe un birou, unde sa isi poata face racirea si vezi daca se mai opreste asa brusc. Daca face tot asa, e posibil sa ai probleme pe la cooler, sau mai grave, pe la placa de baza / procesor.
Mai intai incearca asa cum am zis si asteptam sa ne zici ce ai rezolvat!

Bafta! Iti tin pumnii!

5 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Pai daca il tii in pat nu mai poate sa isi traga aer pentru racire -> procesorul se incalzeste prea tare
Laptopul are o protectie care opreste calculatorul pentru a impiedica arderea procesorului.
POti scapa de asta daca folosesti un stand sau cooler pentru laptopcare sa ii permita sa traga suficient aer pentru racire

| NoKidding a răspuns:

Daca tu tii astupata partea coolerului(ventilator), nu are ce are sa traga spre procesor, si cand ajunge la temperatura maxima suportata isi da automat restart. Ca sa nu mai patesti chestia asta tine'l pe birou...sau pe o masuta mica... ceva sa fie plat. CEAO!

| NoKidding a răspuns:

"nu are ce aer sa traga"...scuzatihee hee

| Gabriela_5253 a răspuns:

Uuuu, ti-ai luat "laptop"... uuu, e Toshiba... uuu si se...stinge.
Eu nu stiu de ce esti atat de ingrijorata, ar trebui sa fii bucuroasa, nu mai trebuie sa-ti pierzi doua secunde din viata ca sa-l inchizi tu, ca face el toata treaba.In concluzie: "don't worry, be happy!" Si bafta cu,"leptopul".

| crissaaaa a răspuns:

Poate fi si de la asta... leptopul trebuie intotdeauna sa respire. sfatul meu este sa stea pe o masa pe un birou asa e cel mai bine