| paulacarry a întrebat:

Mi-am facut azi un cont de facebook si peste vreo 2 ore a fost dezactivat, nu stiu de ce, totul era valid, stiti cum sa il activez sau daca se mai poate? Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi ca ai mai avut un cont pe facebook pe care l-ai dezactivat și apoi ți-ai făcut un altul de pe aceeași adresă de mail, MAC și IP normal că ți l-au dezactivat. Ești în baza de date a Facebook, care se știe că e cel mai mare mijloc de control al userilor după Windows8, car e pe locul unu.Succes.Vrei să fi liberă? Hai pe exclusiv România.E facebook-ul românesc, și mult mai fain ca cel internețional.Succes

| paulacarry explică (pentru DeyCj):

Nu am facut pe aceeasi adresa de mail dar m-au reportat multe persoane ca "am furat o identitate", ce pot face?

| DeyCj a răspuns (pentru paulacarry):

Probabil că ai folosit un pseudomin ce există deja sau un nume de user ce este duplicat( și mai nou raportat) în baza de date Facebook și te-o executat.
Își permit să facă figuri la chestiile astea mărunte că v-au prins, creat dependență de rețaua asta infectă și acuma fac ce vor cu voi.
Încearcă recereera contului cu numele tău real, completează datele cu datele tale reale, și daca te respinge iar fă contestatție sau lasă-i în plata domnului de șmecheri cu rețeaua lor-mijloc de control al userilor cu tot și hai pe Exclusiv România.E mult mai faină rețeaua, e exact ca facebook-ul sau mai bine zis ceea ce ar trebui să fie Facebook, numai ca e exclusiv pentru România.Și eu am cont acolo, da pe Facebuci nu îmi fac nici să mă plătească Facebook-ul s-o fac.

| justmisterious a răspuns:

Logheaza-te din nou cu adresa de mail si parola.

| rld0 a răspuns:

In cazul in care nu recunoaste il bati pana lesina, apoi il trezesti si il mai bati odata