| Dhanny23 a întrebat:

Mi-am instalat ieri windows 8 pentru prima data. Toate bune si frumoase, se misca excelent, instalarea a decurs in 10 min. Chiar mi-a placut. Problema a aparut in momentul cand am facut conexiunea RDS. Windows-ul imi dadea eroare si-mi cerea sa restartez in momentul cand imi verifica user-ul si parola.
Pasii care I-am urmat:
1.Control >PanelNetwork and >InternetSet up a connection or network apoi Connect to the >InternetBroadband(PPoE)
Pana aici totul bine.
In momentul in care am completat totul si dau ok imi da eroarea "driver irql not less or equal ndis.sys" dupa care se restarteaza.
Mie de unu imi este clara ca este ceva de la placa de retea. Nu pot sa imi dau seama ce poate fi. Acolo ceva nu se "leaga"cum trebuie.

M-am gandit sa fac alta chestie. Sa scot firul din spate de la internet. sa urmez pasul de mai sus. imi spune acolo dupa ce dau ok faptul ca nu am internet dar merge sa pastrez conexiunea. Deci fara fir merge.Nu da eroare in momentul in care dau ok sa verifice user-ul si parola. Acum conexiunea este creata. Daca bag firul la loc si dau connect pe aceste date imi da din nou aceeasi eroare si restart.
Pareri ceva? Aveti idee care ar putea fi rezolvarea?
P.S Cu un modem merge.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Încă o victimă a noii creații Microsoftiste, precis procurată nu cumpărată. Acel mesaj se referă la o eroare de driver, nici de cum la o eroare de conexiune de internet, deci.....Ai de ales.Ori Wingoz 8 licențiat(sau măcar original) ori Windows 7 trial(că precis nu ai bani de licență la el). Succes

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca ai win 8 cu licenta, suna-i pe cei de la RDS si iti vor explica pasii de urmat.
Daca nu...
Suna-i oricum!

| Limpede a răspuns:

Solutia mea: sa chemi un expert IT sau sa folosesti un modem(daca tot spui ca merge). Daca esti la Romtelecom si nu-ti poti incheia contractul cheama de acolo pe cineva sa te ajute. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos!