| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am instalat prince of persia the forgotten sands si dupa terminarea instalarii cand vreau sa intru in joc imi zice the application has failed to start because d3dx9_42. dll was not found.re-installing the application may fix this problem.intrab daca nu cumva n-ati avut si voi aceeasi problema si daca ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Valentin7991 a răspuns:

Simplu! scrii download d3dx9_42. dll pe google si il pui in folderul jocului big grin

5 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Actualizeaza-ti DirectX: http://www.microsoft.com/......tails.aspx

| DaVyDuTzUBăă a răspuns:

Nu ca si eu l-am instalat dar m-am plictisit de el probabil nai destul spatiu pe pc sau nu ai instalat un program

| ThePowerlifter a răspuns:

NU ii asculta pe ceilalti! Toata smecheria este ca trebuie sa copiezi de pe CD crackul(nu folderul numit crack, ci doar crackul din el) si sa il pui unde l-ai instalat(unde l-ai instalat dar nu in foldere). Dupa intri in joc si o sa vezi ca merge.Asta ii tot.Nu iti pornea pentru ca nu citea crackul!happy

| alexh2000 a răspuns:

Iti trebuie placa video mai buna si directX 9.0 e usor si placa video sa fie nVIDIA geforce 590gtxwinking e cea mai buna

| alexh2000 a răspuns:

Trebuie sa ai placa video nVIDIA geforce 590gtx si instaleaza directx 9.0.