| NightGueen a întrebat:

Mi-am instalat un nou soft(500.21.009) pe telefon(nokia e71). Toate bune si frumoase pana cand, dupa ce instaleaza soft-ul, isi da restart telefonul, iar cand se deschide imi arata "Lock Code:" si imi lasa spatiu sa il scriu.Ideea e ca nu imi merge nici un cod am incercat si 12345, 1111,*#0000#(cum scria pe site la nokia) si nu merge...
Cine stie ce sa fac pentru a merge, ca nici in meniu nu ma lasa sa intru
Fundita!

6 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Păi da, că vă instalaţi toate rahaturile pe telefoane, fără să vă daţi seama că acestea se pot virusa, ca orice computer...
Scrie-mi nr de IMEI, să văd ce pot face. IMEI-ul e scris pe abtibildul din interior, trebuie să scoţi bateria. E un cod din 16 caractere.

| Florin_Ciprian_1999 a răspuns (pentru angel74dm):

Ma poti ajuta si pe mine cu aceeasi problema cu E71?

| NightGueen explică:

L-am luat de pe site-ul official nokia.Tptusi...nu este virusat.

| Florin_Ciprian_1999 a răspuns:

Am aceeasi problema mi-am instalat un soft si nu ami merge

| Florin_Petre_1981 a răspuns:

Ai reusit ceva cu lock code ala? am si eu aceeasi problema? florin.petre81 e id ul meu daca ma poti ajuta cu niste sfaturi.multumesc

| danutbuta a răspuns:

Salut am si eu un Nokia e71 replica si nu imi merge blutu, blitu si cu semnalul sta camprost.Ce e de facut? cine ma poate ajuta va rog sa ma contactati pe id:
butadanutz