| alejinxique a întrebat:

Mi-am instalat Windows 7 iar de cate ori pornesc computer-ul imi apare o fereastra care ma anunta ca antivirusul meu (nod smart ) nu este compatibil cu sistemul de operare si ruleaza numai dupa ce apas pe run. Cand aveam Vista nu avea nicio problema si pornea singur. Am intrat pe site la Nod si antivirusul meu este cel mai recent si scrie ca este pentru 7/vista/xp/98, iar pe cutia de la antivirus scrie doar vista/xp/98. Este din cauza Windowsului 7 sau au schimbat softul? Ce este de facut?

1 răspuns:
| rsn13 a răspuns:

Dai click dreapta pe shortcut, propertis, find target, vezi care este fisierul de genu: "nodversiune x. exe" dai click dreapta, properties si intre optiuni ai undeva "run in compatybility mode" si alegi cu ce varianta mai veche stii ca mergea. (asa e la xp si din cate stiu are si 7 optiunea respectiva)