| Andrei123654789 a întrebat:

Mi-am instalat Windows 7 Ultimate azi dimineata si as vrea sa stiu cum sa-l fac sa ruleze in limba romana daca stie cineva sau stie vreun site in lb romana de unde ma pot ghida!
Deoarece cand rulez un film diacrtiticile cum ar fi tz imi apar sub forma unor cerculete si de aia!
Dau

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sEeLJoKWNcc

Urmeaza pas cu pas, mie mi-a fost de mare folos.

| Andrei123654789 explică (pentru єχcєєℓ):

Mersi mult mi-a fost de mare ajutor!big grin

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce vă placă vouă să vă lăcomiți la ultimate când sunteți home useri, și nu folosiți nici 2% din potențialul lui ultimate, ca să nu mai zic de consumul de resurse și fiabilitatea care lasă de dorit.Interfețele lingvistice le gsești în automatic updates, la fel ca și driverii.Acolo ai tot ce vrei. Windows 7 nu e xp, deci folclorizarea windows-ului 7 ca xp este toal eronată. Succes

| NGheorghe a răspuns:

Asteapta sa faca un update, sau intra in Windows update (start- all programs- windows update) si da-i un "check for updates". si in "Optional updates avaible" bifezi Romanian Language Pack si il instalezi. Apoi treci windows-ul pe romana din Panel Control -Region and Language- Keyboard and Language.

| Buzgure_Tudor_1991 a răspuns:

Pai intri in control panel/region ande language si gata

| Buzgure_Tudor_1991 a răspuns:

Pai dai control panel/region and language si schimbi sper ca ti-am fost de ajutorhee hee