| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat ieri un microfon cu casti si nu imi merge.Adica aud prin casti, da nu mi se aude microfonul. Unchiul meu mi-a zis ca trebuie sa intru in Souds si alte alea.Am intrat, am facut ce a mai zis si dupa l-am testat. Dar tot nu mi se aude.Mai am vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| dgsgs a răspuns:

Cum adica sa se auda microfonullaughing))doamnelaughing))
In spatele pc-ului/laptop-ului sunt doua spatii:
unul VERDE pentru CASTI si unul FREZ pentru microfon.
Intra pe mess si suna pe cineva ca nu are cum sa nu mearga dar daca totusi nu merg returneaza castile fiindca inseamna ca sunt stricate dar mai inainte verifica daca ai driverul audio instalat!

| anonim_4396 explică (pentru dgsgs):

Crezi ca eu nu stiu sa conectez mufele? nu-s incepatoare

| dgsgs a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa vorbesti pe messenger/skype?
du-te cu castile la altcineva si incearca-le sa fi sigura ca sunt bune.

| anonim_4396 explică (pentru dgsgs):

Am incerca (de mai multe ori). si o sa mai incerc sa vad daca mai am ce sa ii mai fac straight face

| dgsgs a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa iti iei unele noi sa ma contactezi ca iti recomand eu casti in functie de domeniul in care vrei sa le folosesti!

| anonim_4396 explică (pentru dgsgs):

Logic, o sa-mi iau altele. de fapt, alt microfon, nu trebuie sa aiba si casti ca pentru asta am boxe

| dgsgs a răspuns (pentru anonim_4396):

Una este sa asculti muzica la boxe si una este sa asculti in casti. Daca totusi vrei sa-ti iei casti iti recomand Sennheiser HD-201 - perfecte pentru muzica si chat, sunt in jur de 80 lei si cu transport ajung la 100 lei.Raportul calitate pret este unul foarte bun.
Poti sa le achizitionezi de aici: http://www.pcgarage.ro/casti/sennheiser/hd-201/ si ai si transportul gratuit.

| anonim_4396 explică (pentru dgsgs):

Ok...sa nu ne lungim prea mult cu drumul.Eu le-am luat pe ale mele din Carefour. Si nu e problema cu transportul, am masina la dispozitie...

11 răspunsuri:
| H3ADsHoT a răspuns:

Si eu mi-am luat casti am dat 60 lei si ala de la magazin mi-a zis ca:"la banii astia sigur nu-ti mere microfonul" deci daca dai vreo 150 lei ai sanse sati mearga

| anonim_4396 explică (pentru H3ADsHoT):

Da dar vara mea si-a luat cu 25 lei sau asa si i-a mers

| Iulian03 a răspuns (pentru H3ADsHoT):

Eu mi-am luat la 20 de lei si merge perfect Microfonu.

| alexandrafrumi a răspuns:

Du-te la magazinul de unde l-ai luat si zi acolo problema.Ar fi mai usor.