| rapidistii23 a întrebat:

Mi-am luat televizor plasma de 99 inchi se numeste exclusiv si are cablu vga si am conectat la laptop dar cand inchid clapeta de la laptop se inchide si conexiunea cum sa fac ca sa nu se inchida conexiunea tv cand apropii clapeta de tastatura?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| Sebastyan_Seby_1997 a răspuns:

Nu poti. Odata ce inchizi clapa laptopului se inchide automat tot sistemul.

24 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

Mai bine ti luai un smart tv, daca tot l ai luat mare,(cred ca e un lcd, nu plasma). cablul este hdmi, cred, nu vga.acel cablu trimite imaginea pe tv, tot ce apare pe laptop se transmite pe tv, deci daca inchizi clapeta vei inchide si imaginea pe tv.happy

| rapidistii23 explică (pentru Rax):

Ba cablul e albastru si e LED!

| Rax a răspuns (pentru rapidistii23):

Scuze,led,ca lcd nu se mai fabrica.m am incurcat, ca am de ambele in casa.

| rapidistii23 explică (pentru Rax):

Este plasma are 2 mufe hdmi dar n-am cablu si n-am mufa la laptop

| K0sti a răspuns (pentru Rax):

Si ala LED e to LCD, daca nu ai aflat! Aoleu...

| Rax a răspuns (pentru K0sti):

Ecranul Led e diferit de ecranul Lcd.

| Rax a răspuns (pentru K0sti):

Exista tv cu ecran led si tv cu ecran lcd.hai sa nu deraiem de la intrebarile initiale.

| K0sti a răspuns (pentru Rax):

Aia sa o crezi tu! E luminat cu LED-uri, nu cu lampi CFL! Singura diferenta!

| Rax a răspuns (pentru K0sti):

Ok,trebuie sa stau sa explic ca la copii de 5 ani? exista tv lcd traditional si lcd cu leduri.tu chiar despici firul in patru? era vorba ca sint doua tipuri de t.nu toate lcd urile sint cu led. uita te ca eu discutam despre dif dintre plasma si led.

| Rax a răspuns (pentru Rax):

Te ai bagat aiurea n vorba, ca nimeni n a spus ceea ce ai vrut ''sa corectezi TU''

| Rax a răspuns:

La intrebarea ta ''cum sa fac ca sa nu se inchida conexiunea tv?'' cel mai bun raspuns e ''nu inchizi clapeta de la laptop!''winking

| rapidistii23 explică (pentru Rax):

Am cauat pe net si am gasit...acum chiar daca inchid clapeta se vede pe tv

| Rax a răspuns (pentru rapidistii23):

Ma bucur ca ti ai rezolvat problemahappy

| Rax a răspuns:

99 inches este 2 metri 51 cm.esti sigur ca atit e lcd ul tau?

| rapidistii23 explică (pentru Rax):

Nu 39 si 99cm m-am incurcat

| rapidistii23 explică:

Am gasit acolo la baterie dau choose the lid sau asacva si dau no nothing deci asa merge!

| rapidistii23 explică:

Mda...

| SuntUrâtCuSpumeLaGură a răspuns:

Wtf. Poate de 39 inch, respectiv 99 cm. Urăsc stricații de bani gata care nu știu nici măcar pe ce dau banii.

| rapidistii23 explică (pentru SuntUrâtCuSpumeLaGură):

Exact 39 inch scuze nu prea le am cu astea.scuzele mele

| Rax a răspuns (pentru rapidistii23):

Da,la 40 inch are 101 cm.
dar nu cred ca e plasma.

| rapidistii23 explică (pentru Rax):

Ba da ma este plasma e ecran plat scrie pe google tv exclusiv 39 inches sa vezi.......pana la urma de ce nu crezi ca e plasma?

| Rax a răspuns (pentru rapidistii23):

Ecran plat au si tv LED, si vechile LCD uri..plasmele sint mult mai scumpe, plasma nu e acelasi lucru cu tv LED.

| Rax a răspuns (pentru rapidistii23):

Tv exclusive 39 inches inseamna tv de 39 inch..nu va aparea nimic legat de plasma.

| Rax a răspuns (pentru Rax):

Tv ul are o marca, marca lui nu e exclusiv.si pe al meu scria smart 2014, asta nu inseamna ca asta e marca lui