| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am reinstalat Windows-ul de 2 zile. Prima zi a mers foarte bine, dar dupa cand il deschid mi se blocheaza. O data la 5 minute, la 10, nu exista intervale de timp precise. In ce sens se blocheaza? Imaginea ingheata, cursorul nu se mai misca. daca ascult muzica, muzica se opreste. Daca nu dau click pe nimic isi revine in 10 secunde, dar daca dau click trebuie sa-i dau restart. sigh
Fundita cine imi zice ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| titi a răspuns:

Apasa Ctrl+Alt+Del.In fereastra care apare mergi pe procese.In alea 10 secunde ar trebui sa-ti indice procesul care iti consuma memorie si dupa nume,trebuie identificat programul.S-ar putea sa fie si alte probleme,chiar de ordin fizic (pc plin de praf sau o memorie defecta). Incearca si un alt antivirus sau, pe moment, nu folosi usb-urile si decupleaza reteaua si vezi ce se intampla.

3 răspunsuri:
| titi a răspuns:

De ce ti-ai reinstalat Windows-ul si ce antivirus ai?

| Anyone2814 a răspuns:

@ Titi.
Mi l-am reinstalat deoarece avea virusi si folosesc antivirusul Kaspersky.

| Jalnic a răspuns:

Instaleaza antivirulu Kaspersky şi fă o scanare la tot PC-ul.
Dacă nu merge, singura soluşie ar fi, să instalezi iar Windows-ulwinking