| AxlRose a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul si nu am reusit sa imi instalez toate driverele, mai exact mai trebuie sa imi pun driverul pentru CD-rom si DVD-rom. Unde le pot gasi pe internet cele potrivite?(Win 7 de 64) Funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cd sau Dvd-Rom NU necesita driver! Vezi daca toate cablurile sunt in regula, vezi daca in bios nu e cumva dezactivat, mai incearca sa scoti cablurile de la cd=rom, faci un restart apoi le bagi inapoi. Daca ai facut toate astea si nu merge nici acum ia-ti altul = asta s-a dus si nu se mai intoarce... big grin Bafta!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru CD-rom si Dvd-rom nu e necesar instalarea unor drivere. Sistemul le detecteaza automat, asa cum se intampla la mouse si tastatura. Daca nu le detecteaza, fie nu sunt conectate cum trebuie, fie au alte probleme tehnice care le fac nefunctionale. Verifica conectorii si vezi daca primesti reactii din partea lor.

| AdRiAnHo97 a răspuns:

Descarca driver booster 2 de la iobit!