| FentyAnnna a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul si nu mai am sonor.Stie cineva ce trebuie sa fac sau sa instalez.

Răspuns Câştigător
| dantextcontrolpsp a răspuns:

Daca ai instalat slimdriver il deschizi si dai sa scaneze, sa caute driverele lipsa, dupa ce termina de scanat vei avea o lista, cauti unde scrie sound si dai pe butonul de download, se va instala probabil va cere un restart si atit

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi ca iti lipseste driverul de sunet, sau ca nu ai codecs. Daca ai driverul si nu ai codecs, atunci tot ar trebui sa-ti mearga sonorul din windows (cum sunt sunetele de la pornirea/oprirea calculatorului), si sa nu-ti mearga cand deschizi un fisier audio (pentru care iti trebuie acele codecs). Aici scrie ceva despre ele: http://en.wikipedia.org/wiki/Codec

| VitalyDeMarco a răspuns:

Trebuie sa iti descarci driverul pentru sunet. Daca nu te descurci cauta-ma pe http://facebook.com/ChelaruMarcoCristian

| CataLyNh0 a răspuns:

Instaleaza driver-ul

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru CataLyNh0):

Corect,instaleaza driverul de sunet, daca nu stii care e poti folosi SlimDriver il descarci de aici http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html

| FentyAnnna explică (pentru dantextcontrolpsp):

Si daca l-am instalat, ce fac mai departelaughing? Ca nu imi apare nimic la sunet.

| FentyAnnna explică (pentru dantextcontrolpsp):

Am dat sa scaneze si spune ca totul este instalat, inclusiv sonorul! Dar tot nu functioneaza.

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru FentyAnnna):

Daca ai instalat slimdriver il deschizi si dai sa scaneze, sa caute driverele lipsa, dupa ce termina de scanat vei avea o lista, cauti unde scrie sound si dai pe butonul de download, se va instala probabil va cere un restart si atit

| FentyAnnna explică:

Va multumesc mult la toti! :* Nu stiu cui i-as putea da funda laughing!