| Baaamilogule a întrebat:

Mi-am schimbat sursa la calculator și am pornit calculatorul și am avut ecran negru și nu se oprea din buton. Am schimbat sursa greșit?
(Nu aveam mouse sau tastatura în pc când am făcut asta)
Îmi e frică să îl mai pornesc iar

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Scoate toate mufele si pune-le din nou.

Daca vrei te asist maine pas cu pas, daca poti sa-mi trimiti poze pe Discord.

| Konstantinos99 a răspuns:

Ai verificat sa ai toti conectorii conectati?
Ai verificat ca puterea sursei sa poata sustina toate componentele?
Daca da si da, oricum nu risti nimic repornestel nu se va intampla nimic. Daca ai placa video si placa integrata iti recomand sa incerci sa deconectezi placa video dedicata si sa vezi daca functioneaza cu cea integrata.

| Cherciumihai a răspuns:

Nu pot să spun cu certitudine dacă ai schimbat sursa greșit sau nu, dar este posibil. În astfel de situații, este recomandat să verifici conexiunile și să te asiguri că totul este conectat corect. Dacă ecranul rămâne negru și nu se oprește din buton, ar fi bine să ceri ajutor de la un specialist în calculatoare sau să contactezi suportul tehnic. Este înțelept să fii precaut și să eviți să pornești calculatorul până când nu primești sfaturi de la cineva cu experiență.