| Cristianaa23 a întrebat:

Mi-am schimbat windows-ul și când am instalat skype am observat că nu-mi mai apar conversațiile, am citit pe net că trebuia salvat main.db și repus în folderul de la skype. La alți prieteni nu a fost așa. Păreri?

6 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Nu-i corect, asta era demult. Conversatiile sa salveaza si local, la tine in PC, si pe serverele Microsoft.
Eu cind ma conectez cu contul meu de skype pe alt PC (sau imi reinstalez sistemul), mie imi apar toate conversatiile. Ce versiune skype ai?

| Cristianaa23 explică (pentru aalexei):

Ultima, normal. Nici acum nu-mi apar.

| Cristianaa23 explică (pentru aalexei):

Http://community.skype.com/....../dgdgr.png
așa apare, nici măcar confirmarea când am trimis cererea nu apare.

| aalexei a răspuns (pentru Cristianaa23):

Ce versiune windows ai instalat?

| Cristianaa23 explică (pentru aalexei):

7, 7 am avut și înainte. Nu e nimic diferit.

| aalexei a răspuns (pentru Cristianaa23):

Ai incercat sa dezinstalezi si sa instalezi skype din nou?