| 1995Marian1995 a întrebat:

Mi-am scos hdd din laptop sa instalez windows ul intr-un PC deoarece nu pot sa il instalez normal (am încercat și de pe stick și cd dar nu merge arata niste erori )mă interesează dacă o sa funcționeze când bag hdd înapoi o sa meargă? Sau trebuie sa îi mai fac ceva?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cine ti-a dat aceasta idee geniala?
mare e lumea...

| 1995Marian1995 explică (pentru gelu1970):

Ce ideii?

| gelu1970 a răspuns (pentru 1995Marian1995):

Marian, ceea ce ai facut nu cred ca se poate numi instalare windows sau formatare. Tu chiar te asteptai sa functioneze corect?
la asta ma refeream cu "idee".
incearca sa formatezi laptopul asa cum trebuie daca nu vrei sa ai blue screen sau erori.
bafta

| rrrp a răspuns:

Da. intra in dos si da un chkdsk daca nu vrei sa iei alt program. probabil ai baduri.

Daca instalezi Windows-ul pe hdd de pe PC cand il vei baga inapoi in laptop o sa mearga doar ca difera driver-ele si trebuie sa le instalezi. Ca sa conectezi hdd-ul de la laptop la calculator iti trebuie un adaptor. Mult succes!

| 1995Marian1995 explică (pentru AppleFanBoy):

După ce am băgat hdd înapoi în laptop îmi dă blue screen stii care s-ar putea sa fie problema?

| octav005 a răspuns (pentru 1995Marian1995):

Poate ai sectoare defecte pe hdd, s-au bad-uri. posibil sa ai si memoria RAM cu erori

Răspuns utilizator avertizat