| AdyP20 a întrebat:

Mi s-a rupt jacku de la boxe. Vreau sa il inlocuiesc dar nu reusesc. Jacku are 2 fire(alb si rosu) si jacku pe care il ca sa il inlocuiesc are 3 (galben ro su si alb). Le pot combina cumva?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Vezi ca la jack-ul cu 2 fire s-ar putea sa mai aiba niste sarme peste izolatia cablului din interior, le prinzi pe ambele de la cele 2 fire si obtii un jack cu 3 fire..http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php/cablu-semnal-2x18mm-p-3811 ca alea din imagine, alea neizolate, trebuie prinse unul de altul

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Alb-left, rosu-right si masa (nu e izolata), rosu-rosu\alb-alb\galben masa.Nu se aude canalul left inversezi alb-galben.

| ombladon a răspuns:

Nu poti deoarece jack-ul pe care il ai este mono, ai nevoie de unul stereo adica cu 3 fire

| ombladon a răspuns:

Adica poti pune alb-alb si rosu-rosu, nu se strica nimic doa ca nu se aude bine...

| alexutz4love a răspuns:

Costa 5 lei la magazin sa cumperi altul, si sunt sanse sa mearga chiar daca este un cablu in plus.