| Broadband a întrebat:

Mi s-a stricat un receptor dolce si abia luni il pot repara, pana atunci am inteles ca daca e oprit il inchid cei de la romtelecom sa nu fie furat sau mai stiu eu ce..se poate sa-l inchida? adica sa blocheze cartela din el? mai am un tv cu alt receptor legat la aceeasi antena, merge perfect, ma gandesc daca e sa-l inchida nu va mai merge nici celalalt. funda

3 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Da ei au acest drept de al opri

| didiu a răspuns:

NU, nu o sa il inchida, nu au de ce, poate doar daca il dai tu furat, altfel nu. Eu nu l-am pornit vreo 2 luni. Si nu am avut probleme.

| Broadband explică (pentru didiu):

Sper sa fie asa cum zici tu, ca nu vreau sa platesc alti bani pentru reactivarea cartelei aleia din el