| george324 a întrebat:

Monitorul de la calculator nu se porneste imediat. Pornesc calculatorul si dupa o ora se porneste si monitorul. Calculatorul merge perfect doar ca nu arata nimic pe monitor, iar monitorul merge doar ca este ca pe stand by (beculetul ticaie) pentru o ora (uneori chiar mai mult). A inceput sa faca asta de vreo 2 saptamani si parca dureaza tot mai mult sa se porneasca. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Verifica monitorul pe alt pc, daca nu porneste de la inceput, atunci duci monitorul intr-un service. Daca merge monitorul pe alt pc, schimba placa video si ele uneori cedeaza.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Lol, o ora sau mai mult, de "vreo 2 saptamini" si nu ai facut nimic? Geez... probabil sursa/placa video pe duca. Da' nu ne zici si noua ce piesa de muzeu ai acolo? Cumva monitor cu tub? Daca e cu tub, posibil sa fie pe duca trafu' de linie de la monitor.