| anonim_4396 a întrebat:

Multa lume mi-a spus ca daca bag mouseul/castile/tastatura in usb-urile din fata nu v-a mai avea aceleasi performante si acelasi timp de raspundere/claritate. Acum nu stiu este adevarat? Ca sa le folosesc la performante maxim sa le bag in spate la usb-uri sau este o aberati si vor merge la fel oriunde sunt conectate?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Diferenta este infima, practic tu nu vei simti nici o diferenta daca conectezi in front panel sau direct in placa de baza.

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Intruder19):

Chiar daca este infima si nu as simti zici ca in spate ar fi mai rapid chiar daca e super mica diferenta...

| Intruder19 a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

E diferenta de milisecunde in cazul usb-urilor iar pentru casti nu e nici o diferenta, se aude la fel.

| dfeel a răspuns:

Este diferenta doar daca in fata ai USB 2.0 si in spate 3.0. Si chiar si asa la mouse/tastatura nu vei simti nicio diferenta.
La placile de sunet externe spre exemplu e diferenta clara intre cele doua standarde USB dar la casti e putin probabil.