| Ahrixxxx a întrebat:

N-am mai intrat de mult pe contul de Yahoo si acum cand m-am logat, am pus email-ul, parola si imi spune:
"Am observat o activitate neobișnuită. Pentru siguranța dvs., alegeți o metodă de mai jos pentru a confirma faptul că dvs. sunteți cel care se conectează la acest cont."

Si am optiunea de a primi mesaj, sau apel, ca sa confirm ca sunt eu.
Problema e ca eu nu mai am numarul ala de mult, si ala apare acolo, nu il pot schimba iar alta optiune nu exista.

Stie cineva cum pot rezolva? Am nevoie uregnta de cont pentru un email care continea o parola de la ceva.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cei de la yahoo au pagina de Facebook: https://www.facebook.com/YahooCustomerCare
Acolo raspund la multe probleme.

Eu mereu ma lovesc de problema aceasta cand intru pe yahoo: imi cer sa securizez contul cu numarul de telefon. Dar eu de fiecare data refuz sa introduc numarul de telefon. Mai bine imi pierd contul decat sa pun numarul meu acolo -pentru ca odata introdus numarul de telefon, constul este ca si pierdut.
Cei de la yahoo nu gandesc cand cer securizarea contului cu numarul de telefon. Nu mi-ar fi rusine sa le spun ca trebuiau sa ma intrebe si pe mine cand este vorba de metode de securitate.

Incearca sa vezi daca merge sa folosesti intrebarea ajutatoare. Vezi daca poti ajunge la ea, si poate ti-o mai amintesti.
Sau poate contul pe care vrei sa il accesezi a fost sincronizat cu un alt cont de email (fie yahoo fie gmail sau altul).

Mai asteapta pareri. (Sa nu imi dai funda ca nu-ti va mai scrie nimeni dupa aceea).