| WeAreSmart a întrebat:

Ne-am conectat la wi fi azi, si merge foarte bine, pe PC si pe telefon, dar pe tableta tare greu, de la cativa metri arata doar o linie (pe telefon- 4) si chiar daca sunt toate 5 merge foarte greu tableta, nu pot sa privesc nici un film trebuie sa astept ca sa se incarce. Ce are tableta de merge asa greu?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Probabil are un defect. Verifica cu alt router la un coleg/vecin si vezi daca face tot asa. Daca da, problema e de la tableta si trebuie solutionata la garantie.

| SasNetRomania a răspuns:

Setari=backup si resetare.
daca problema persita este defecta (semi-defecta) placa de retea wi fi a tabletei.