| alecs07 a întrebat:

Neata.Am 1 samsung galaxy y si in 3 zile l-am incarcat de 3 ori ...ma tine cam 14 ore bateria, dc? sau ce sfaturi imi puteti da pentru o durata indelungata a bateriei?

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Scade luminozitatea ecranului si nu lasa aplicatiile ce nu le folosesti sa ruleze si cand nu ai nevoie inchide wifi-ul si bluetooth-ul

| Narcis2007 a răspuns:

Bateriile li-ion nu trebuie formatate...chiar daca incerci nu va avea efect deoarece are un soft ce opreste alimentarea cand e la 100%

| Ang3l_2482 a răspuns:

Aceeasi problema este si la mine, dar folosesc easy batterry saver si ma mai tine si 2 zile.Depinde acum daca il folosesti mult la vorbit sau la jocuri, wifi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand l-ai incarcat pentru prima data(daca a fost nou)nu i-ai formatat bateria, ce inseamna asta? primele 2-3 incarcari nu au fost de 8-12 ore.acum nu stiu thinking, poti cumpara o baterie noua, si s-o formatezi :d

| cherrybomb a răspuns:

In primul rand cand ai cumparat telul si ti s-a descarcat pentru prima data l-ai lasat inchis la incarcat mai mult de 12 ore? asa trebuie sa faci cel putin de 3 ori.

| YoKyZu a răspuns:

La smartphonuri dureaza 15-20 zile, 13-15 incarcari pana isi intra bateria in regim normal de functionare, bateria nu trebuie formata, asa sunt toate...