| Yuoia a întrebat:

Neata!
Intrebare simpla pentru unii dintre voi, complicata pentru mine. happy
Vreau sa fac resetare din fabrica la un telefon. Cum e cu backup-ul? Se face la toate datele sau numai la care am eu nevoie? Daca se face la toate datele, la restaurare pot sa o fac doar pentru ce ma intereseaza? Pentru ca daca restaurez tot, resetarea nu-si mai are rostul, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de fiecare telefon in parte ce optiuni specifice are, de exemplu pentru Samsung, daca intri la Setari - Cloud si conturi - backup si resetare - si dai la Setari backup - poti sa selectezi dupa, la ce vrei tu sa faca backup, cum ar fi: setari ale telefonului, contacte, unele aplicatii, ceas, calendar, notite, etc.

Da, daca restaurezi tot, nu ar mai avea rost happy, insa doar setarile de "suprafata" pot fi facute, mai ales daca ai si un card de memorie, poti muta acolo fisierele dorite si asa scapi de o grija.

Numai bine! ^_^

| Yuoia explică (pentru DoarBogdan):

Da, Samsung. De asta e plina piata acum. happy Multumesc.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Yuoia):

Cu drag! Multumesc si eu happy

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Depinde de telefon, la unele poți alege, la altele nu.
Da, poti restaura ce vrei tu.

| Protegent a răspuns:

Poti folosi mult mai usor un card de memorie pe care copiezi ce ai nevoie, inainte de resetare il scoti din telefon, si dupa resetare il bagi la loc si readuci datele tale inapoi pe telefon.

| Yuoia explică (pentru Protegent):

E vorba de un program, nu de date. Nu m-am gandit sa mentionez asta.