| Lorenamaria307 a întrebat:

Salut! Am o intrebare la care nu ii stiu sigur raspunsul desi cred ca este ceea ce cred eu. Daca am dat la un telefon resetare din fabrica fara backup nu mai pot face rost de poze, contacte etc, nu? Eu cred ca nu dar nu stiu sigur, oricum nu ma intereseaza nimic din telefonul ala dar vreau sa fiu sigura. Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In mod obisnuit, pozele sunt salvate in contul de Google sau de Apple. Eventual de Samsung.

Contactele la fel.

| Lorenamaria307 explică (pentru doctorandus):

Multumesc mult! eu am vandut telefonul si am vrut sa fiu sigura!happy

| doctorandus a răspuns (pentru Lorenamaria307):

Dap, daca l-ai vandut unui hacker rau intentionat, ti-a salvat pozele si documentele pentru uz propriu. Desi daca telefonul era criptat (cum se obisnuieste de cativa ani incoace) ar fi mult mai greu pentru el.

| Lorenamaria307 explică (pentru doctorandus):

Hacker sigur nu era, domnul respectiv era la un spectacol de teatru atunci, probabil ca le cumapra mai ieftin si le da mai scump dar in rest era ok domnul.

| doctorandus a răspuns (pentru Lorenamaria307):

Si daca nu era el hacker, ce? Poate l-a vandut unui hacker.

Răspuns utilizator avertizat