| ksuper31 a întrebat:

Neata TPU! Am un stick mai...tampit.Il bag in calculator, incerc sa copiez de pe el ceva si se blocheaza tot calculatorul...I-am dat format de 3 ori si tot asa face.Cum pot face sa copiez acel joc rapid(in mai putin de 5 secunde)? Stiu faza cu Ctrl+c/v.

6 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Incearca cu un alt stik,daca tot la fel se intampla,atunci e de vina fisierul respectiv(in cazul tau -jocul respectiv).o alta varianta ar fi sa dezactivezi pentru moment antivirusul-(numai in cazul in care ai incredere ca jocul acela este sigur,nu are virusi,etc.)si sa incerci din nou. Daca jocul acela arei un patch preinstalat, atunci antivirusul il vede ca si cum ar fi un virus, spywere, etc si, ca atare dezactivezi antivirusul si copiezi fisierul.repet:numai in cazul cand ai incredere in fisierul acela, altfel, risti sa infectezi computerul.

| ksuper31 explică (pentru supermdmario):

Jocul nu are nicio problema,deoarece stick-ul facea asa si inainte sa fie bagat jocul pe el,se bloca, dar, cumva, un prieten a reusit sa bage jocul chiar daca se bloca, iar acum incerc sa il copiez...Si antivirusul l-am dezinstalat de ceva timp(imi dadea erori peste erori).

| supermdmario a răspuns (pentru ksuper31):

Atunci incearca sa l arzi pe un cd. daca nu e imagine iso, trebuie mai intai sa-l faci imagine iso, dupa care il arzi pe cd.bafta.daq nu merge nici asa,...

| vioreld a răspuns:

Probeaza stick-ul la alt pc. Daca face la fel inseamna ca stick-ul e de vina. Daca la alt pc merge ok atunci pc-ul tau este de vina si trebuie sa-i schimbi windows-ul!

| ksuper31 explică (pentru vioreld):

Windowsul si PC-ul sunt ok, dar problema este la stick si stiu asta, dar nu inteleg de ce mi se blocheaza cand intru in el si cum pot remedia asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu poti. Sint sanse destul de mari sa fie dus controllerul stickului. Il poti ingropa, ii poti dai foc sau il poti arunca intr-o apa curgatoare, cum vrei. Daca ai ciine sau pisica, le poti da o jucarie noua. E alegerea ta.