| ToxicTpu a întrebat:

Neata TPU. as dori si eu un laptop bun. buget maxim 2500 lei. nu vreau sa se incalzeasca vreau sa il folosesc mult timp. si cu o placa video dedicata. dau funda pentru recomandari.

Răspuns Câştigător
| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Toshiba dupa parerea mea este foarte bun, laptop-ul meu este Toshiba si sunt foarte multumita de el, il folosesc pe putin 12 ore pe zi si nu am cuvinte la cat de bine merge, bateria tine in jur de 3 ore 3 si jumatate si la incarcat il las maxim o ora si s-a incarcat 100%. bineinteles trebuie sa iti iei si cu o memorie buna cu procesor destul de ok. eu am Intel inside cu procesor core i5, cred adica nu prea ma pricep la procesoare si la alte chestii legate de pc, dar mie mi l-a ales un expert in calculatoare si mi-a spus ca este destul de bun pentru mie. si am dat exact 2500 lei pe el dar cu reducere de 10% parca. Eu ti-l recomand si sper ca te-am ajutat. FUNDA?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Toate calculatoarele portabile se încalzesc.Este normal deoarece spațiul de ventilare este foarte mic, dar dacă îl ajuți cu un coolerpad, nu îl folosești direct pe pat sau genunchi ca săîi opturezi sistemul de răire atunci nu se va mai încalzi.De bugetul ăla îți recomand așa ceva:
http://www.kauf.ro/......16461.html
Lenovo datorită IBM fac calculatoare foarte fiabile, de aceea și prețul este pe măsură și unele din ele sunt clasate la clasa profesională
Și un best deal(după mine)
http://www.kauf.ro/......X.011.html
Din puncul meu de vedere plăcile Nvidia sunt superioare mai ales pentru gamming(nerecomandat gamming pe portabile deși comercianții mint numai ca să își vândă produsele, și chiar unii producători, realitatea fiind că vei forța hardware-ul, care nu este dimensoinat pentru așa ceva=>scurtezi durata de viață a componentelor)
Ca și nauxiliare recomandate ar fi acest coolerpad:
http://www.shopmania.ro/coolere/p-spire-sp312-18517742
îți va prinde bine
Succes

| KnowEverything a răspuns:

Ti le recomand pe cele de la ASUS. sunt printre cele mai bune. Cu 2100-2200 lei te faci cu ceva foarte bun big grin

| floppy98 a răspuns:

Daca nu vrei sa se incalzeasca ia-ti macbooklaughing

| TaviMen a răspuns:

Cauta laptopuri msi.Sunt foarte bune.eu il am pe al meu le aproape 1 an si ma joc pe el aproape toata ziua.Si mie mi-a placut din prima zi! Sper ca ti-am fost de folos! Funda?

| euAly a răspuns:

I-ati orice, da nu Acer ca au cele mai proaste baterii, intr-un an ii moarta (daca ai noroc).
La banii pe care ii ai ti-as recomanda un Dell sau Toshiba ca-s printre cele mai bune. Mie imi place Toshiba Satellite C855-210, doar ca procesorul e cam slabut, dar acum depinde si pentru ce il folosecti tu.

| Redul a răspuns:

Salut! Te-ai incadrat foarte bine in bani! Iti poti lua de la altex un laptop Lenovo cu windows 8, placa videointel dual core i5, procesor de 2.33 gigaherti la 2300 lei si daca vrei sa nu ti se incalzeasca mai cumpara-ti un ventilator usb la 160 lei! Sper ca te-am ajutat {Funda plz}

| donald2457 a răspuns:

Toshiba satelit ar fi bun

| Ambrehhh a răspuns:

Laptop Toshiba Satellite C855-1N4 e foarte bun si e in jur de 1800 lei. Uite aici mai multe detalii http://www.laptop.com.ro/......0qg5w.html