| johnbucuresti a întrebat:

URGENT AJUTOR! Vreau sa cumpar acum un laptop DELL si au cu placa video AMD si cu placa video Nvidia dedicata.
INTREBAREA MEA ESTE CARE SCOATE MAI PUTINA CALDURA?
Ca eu nu folosesc laptop-ul la jocuri, mai mult il folosesc sa navighez pe internet sau sa stea aproape degeaba.
Vreau sa nu se incalzeasca, vreau sa nu se auda nici un ventilator.

Răspuns Câştigător
| Bro4555 a răspuns:

Nvidia clar. impreuna cu Intel pe laptop-uri

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș alege o configurație pe AMD.Deși mulți zic că la laptopuri intelul cu Nvidia e best, în cazul tău dacă zici că nu te joci pe calculator e ok și un laptop AMD.Acuma cu încălzitul și un Intel se va încălzi dacă-l exploatezi neconform(îl ți pe picioare, în pat, etc., unde îi opturezi fantele de aierisire, și din cauza asta coolerul CPU va porni și va deveni gălăgios, sau îl folsești la soare când e foarte cald afară)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu il folosesti la jocuri, e irelevant pe care il iei. Ia si tu un model cu 3 ani garantie, cumpara extensie cu inca 2 ani daca poti, si stai relax. Daca nu crapa in 4 ani, il vinzi fiind inca in garantie. Legat de ce ai zis la sfarsit, nu se pot amindoua. E ca si cum ai zice "vreau o sotie credincioasa careia sa ii placa sa suga p*&a miercurea si vinerea"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca il iei doar pentru navigat, gasesti destul de ieftin, nu iti trebuie dedicata decat pentru jocuri sau editat, dar in cazul tau iti recomand un minim i3 cu 4/8 gb ram si placa integrata.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ambele sunt bune depinde de laptop

| costinvlad a răspuns:

Iti recomand unul nou cu CPU I5 a 8 generatie care are 4 nuclee si 8 threaduri si MX150. Mai tb sa adaugi tu RAM daca ai nevoie. Chiar si SSD etc.

| johnbucuresti explică:

AM UN BUGET DE 3200 lei maxim
vreau laptop Dell si procesor i7
stiti site-uri pe care sa ma uit?
am cautat pe eMAG evomag pcgarage dar inca nu am gasit ceva interesant
mai stiti ceva site-uri

| sierra1 a răspuns (pentru johnbucuresti):

De banii aia oti iei o adevărată racheta. Deci nu-ți face probleme va merge impecabil si peste câțiva ani

| Mihaita15 a răspuns (pentru johnbucuresti):

Flanco,Altex,Domo

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru johnbucuresti):

Da, Itend computers(sunt exclusiv din Cluj), Cel.ro, Vexio(îs foarte serioși băieții, eu de la ei am comandat o configurație custom de Pc de 2900 lei)

| Mihaita15 a răspuns:

E la mana a doua? Nu se va incalzi repede daca nu folosesti jocuri pe el deoarece nu il fortezi si dintre cele doua ar fi nVIDIA