| catalin542000 a întrebat:

Noul One Plus 8 pro este un telefon mai bun decat s20+ si ultra?
Ma refer mai mult pe partea de gaming ținând cont că are acelaș procesor si placa grafică numai ca one plus 8 pro este un telefon mai mare si asta parca imi place mai mult, mai ales că prețurile ar fi mai mici decat un s20ultra.

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu au acelasi procesor decat in SUA si China.
Pentru Europa S20 + vine cu Exynos, care e putin sub Snapdragon.

| gelu1970 a răspuns:

One Plus 8 pro are display cu o notă superioară în teste.
În plus, telefoanele Samsung nu au snapdragon 865. Excepție faptul că ai cumpărat unul fabricat pentru SUA.
Și dacă vorbești de gaming...OP 8 pro e alegerea perfectă.

| Ineys a răspuns:

Deja si S10 sau orice alt telefon de top din 2019 poate rula absolut orice din Play Store fara nici o problema. De ce ti-ai lua un S20 pentru gaming? Ala ti-l iei fie daca vrei ultima fita, fie pentru zoom-ul de la camera.

Totusi, pentru gaming serios Asus ramane baza, daca insisti si poate Razer daca au mai scos ceva interesant de curand ( nu-s la curent ). Restul sunt degeaba.

| Eugen80 a răspuns:

Nu este mai bun decat S20+ si ultra, ci doar mai ieftin.
Daca te intereseaza strict jocurile mai cauta, gasesti si alte telefoane potente in jocuri si mia ieftine. Daca vrei un tel fiabil si sa arate ok si peste 2-3 ani, atunci mai strange bani si ia Samsung.

| AlexMh a răspuns:

Subscriu la ce a spus NLS, dar sa spunem in teorie daca ar avea procesorul si GPU-ul identic, Oneplus ar avea avantajul rezolutiei, are cu 80 de pixeli mai putin pe lungime. Posibil sa faca diferenta de 2-3 fps nu mai mult, dar pentru tine ar fi insesizabil. Rezolutie mai mica = fps mai mult. Asta asa de dragul conversatiei happy

| catalin542000 explică (pentru AlexMh):

Da, au acelasi procesor si gpu, are 12gb ram. Si este telefonul mai mare, cam atât.