| WeAreSmart a întrebat:

Nu-i nimic daca las routerul wireless sa lucreze non-stop? Simt ca s-a infierbantat deja.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu se intampla nimic daca lasi routerul deschis non-stop se incalzeste dar are incorporat fiecare router in caz ca se incalzeste sa raceasca sau sa piarda aceea caldura pe care o degaja.
Daca ai un router cumparat recent asa se intampla ca nu este obisnuit cu acel loc sau cu temperatura camerei pana se acomodeaza dureaza intre o saptamana pana intr-o luna dupa aceea o sa vezi ca nu se mai incalzeste.

La fel ca si un Monitor cand il cumperi la inceput se incalzeste dar dupa ce el in fiecare zi merge si merge si il lasi chiar si 72 de ore continu vezi ca nu mai este asa infierbantat cum era cand l-ai cumparat.

11 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic. Eu de cand am router-ul, merge intr-una.

| Lex169 a răspuns:

Nu e nimic.Eu il tin mereu on.

| SMaricel a răspuns:

Nu,prea are nimic!
Eu, de exemplu:il tiu ziua cam toata ziua si seara cand ma duc la culcare il inchid! big grin totusi, mai trebuie inchis!

| JustCosmin a răspuns (pentru SMaricel):

Mai rau faci daca tot il freci asa. O sa te miri mai tarziu de ce te tot deconecteaza de la internet. Lasa-l sa mearga tot timpul.

| SMaricel a răspuns (pentru JustCosmin):

Da,il sting noaptea.Nu isi are rostu' sa-l las aprins!

| al3xander a răspuns:

Normal ele sunt facute sa reziste non-stop dar eu iti recomand sa-l inchizi noaptea, adica eu il deschid dimmineata si il las pana noaptea cand nu-l mai foloseste nimeni de la mine din casa.
PS: nu e vorba de consum la curent electric dar e bine sa se mai "odihneasca" si el si in plus nu e nici sanatos sa-l lasi non-stop

| SasNetRomania a răspuns:

Ruterele sunt facute sa mearga 24/7 cum adica sa aiba ceva?! al meu nu e stins de 4 ani.

| soloangel01 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Poate nu se mai opreste daca vrei sa il inchizi! laughing

| Finetti1313 a răspuns:

Nu are nimic. Eu il las asa mereu. Cand mai plec in weekend pe undeva il mai inchid, dar te asigur ca nu are nimic. Depinde si ce router ai si cat il folosesti si cat de nou este si din astea iti dai seama de ce se incalzeste, dar nu ai de ce sa-ti faci griji.winking

| TommyVercetti a răspuns:

Nu-ti face griji! Nu se va intampla nimicwinking Eu il las sa lucreze 24/7 de 1 an.
Bafta.

| dinuradu a răspuns:

Nu cred ca are nimic... eu nu il opresc niciodata... big grin